AXA XL wspiera amp futbolową drużynę Śląska Wrocław

11 miesięcy temu | 02.06.2023, 08:25
AXA XL wspiera amp futbolową drużynę Śląska Wrocław

W ramach swojego zaangażowania w inkluzywność i różnorodność polski oddział Centrum Usług Wspólnych (Enterprise Shared Services) AXA XL weszło w współpracę z amp futbolową drużyną WKS Śląska Wrocław.

Drużyna amp futbolowa powstała we Wrocławiu w ubiegłym roku pod skrzydłami WKS Śląsk Wrocław. Przyświeca jej idea budowania klubu bez barier. Celem jest aktywizacja oraz integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport, zapewniając im możliwość rozwijania swoich pasji i spełniania sportowych marzeń.

“Hart ducha i samozaparcie zawodników amp futbol są dla nas inspiracją i jesteśmy zaszczyceni, że możemy zostać częścią teamu amp WKS Śląsk” – powiedział Jarosław Toboła, Head of Shared Service AXA XL Wrocław. „Wartości drużyny WKS amp futbol są bardzo bliskie pracownikom wrocławskiego oddziału AXA XL i jesteśmy dumni, że nasze logo pojawi się na ich koszulkach” - dodał Toboła. W Polsce AXA XL jest obecna przez swoje Centrum Usług Wspólnych (Enterprise Shared Services), które jest istotnym wsparciem dla zespołów AXA XL z całego świata w zakresie działalności ubezpieczeniowej, usług aktuarialnych, IT, zarządzania projektami, finansów i księgowości. Zatrudniająca ponad 600 osób firma obchodzi w tym roku dziesięciolecie obecności w Polsce i od lat aktywnie angażuje się w życie wrocławskiej społeczności. W ciągu ostatnich pięciu lat ogromna większość pracowników biura brała udział w działalności charytatywnej w ramach firmowego Global Day of Giving, realizując blisko setkę projektów – wliczając w to opiekę nad osobami starszymi, czy działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

„Niezwykle cieszy nas połączenie sił z AXA XL. To firma, która doskonale wie, czym jest wielki futbol: w końcu od kilku lat jest partnerem treningów angielskiego Liverpool FC” – mówi Mariusz Kędzierski, kapitan amp futbolowej drużyny Śląska Wrocław, a także artysta, coach i mówca motywacyjny. „Wierzymy, że dzięki tej współpracy, opartej na zbieżnych wartościach, będziemy w stanie wspólnie dawać inspirację i motywować do wzięcia życia w swoje ręce nie tylko osoby niepełnosprawne” – dodaje Kędzierski.

Drużyna Śląska Wrocław między 13 a 14 maja wystąpiła w turnieju amp futbolowej ekstraklasy w Rzeszowie. Już za kilka tygodni, w dniach 1-2 lipca, Śląsk wystąpi przed własną publicznością podczas kolejnego turnieju, który odbędzie się we Wrocławiu.

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywany przez sześciu zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej oraz bramkarza – po amputacji jednej z dłoni lub rąk. Dyscyplina ta z roku na rok zyskuje na coraz większej rozpoznawalności w naszym kraju, a niedawno bardzo głośno zrobiło się o niej przy okazji wyróżnienia polskiego piłkarza nagrodą imienia Ferenca Puskasa przyznawaną przez międzynarodową organizację piłkarską FIFA za zdobycie najładniejszej bramki ubiegłego roku.

W Polsce AXA XL jest obecna przez swoje Centrum Usług Wspólnych (Enterprise Shared Services) XL Catlin Services SE, spółki utworzonej w zgodzie z prawem Irlandii, z siedzibą pod adresem Wolfe Tone House, Wolfe Tone Street, Dublin 1, D01HP90, Irlandia (nr CRO 659610). Oddział w Polsce zajmuje się wyłącznie usługami wspierającymi procesy ubezpieczeniowe dla podmiotów z grupy AXA i nie oferuje sprzedaży lub dystrybucji ubezpieczeń.AXA XL to dział AXA zajmujący się ubezpieczeniami majątkowymi, wypadkowymi oraz ryzykiem specjalistycznym. Oferuje produkty i usługi ubezpieczeniowe oraz zarządzania ryzykiem zarówno dla średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw międzynarodowych, a także rozwiązania reasekuracyjne dla firm ubezpieczeniowych na całym świecie. Jesteśmy parterami dla z tych, którzy popychają świat naprzód. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.axaxl.com

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny
.
Partner Premium
Partner Gold
Partner
Digital Partner

memory: 162564208
126877696
125492120